Galvenā lapa » Grūtniecība » Grūtniecība Pievienot jaunu ierakstu

Topošais tētis arī gaida bērnu

 

 Visi pamanām izmaiņas, kuras notiek bērnu gaidošajā māmiņā, taču izmaiņas notiek arī tēvā.

Daži tēvi maina savu ārējo izskatu, piemēram, ataudzē bārdu; citi uzņemas papildus darbu, lai tiem rastos pārliecība, ka spēs uzturēt pieaugošo ģimeni. Vēl citi remontē māju vai uzsāk kādu jaunu nodarbošanos, biznesu. Viņi atceras savus tēvus un pārdomā, kādi būs paši. Liela daļa vīriešu jūtas stipri satraukti, lai gan to grūti pamanīt. Šīs dalītās jūtas dod viņiem enerģiju uzsākt dzīvē ko jaunu, iemīlēt bērnu un kļūt par tādu tēvu, kāds mazulim nepieciešams.

Tēvs ir ļoti svarīga persona bērna dzīvē vēl pirms dzimšanas brīža. Daudzi tēvi "rotaļājas" ar savu vēl nedzimušo mazuli - runājas ar to, dzied viņam vai maigi glāsta mātes vēderu. Pēc dzimšanas bērniņš šo balsi atpazīs.

Zīdaiņi, par kuriem tēvi rūpējas, no tā gūst daudz dažādu labumu. Ja blakus ir tēvs, vieglāk noris dzemdības, bērniem rodas labāks priekšstats par sevi augšanas laikā un ir labākas sekmes mācībās.

Tēvi nav māmiņas. (Un mēs nepavisam negribētu, lai viņi par tādām kļūst!) Tēva saikne ar bērnu ir pavisam citāda nekā ar māti. Jau ap 4. dzīves nedēļu zīdainis īpašā veidā reaģē uz tēva parādīšanos. Viņš tiecas uz priekšu, sejiņā parādās aktīvas gaidīšanas grimase - paceltas uzacis, pavērta mute, žiglas acis. Mazulis ir gatavs rotaļām. Stāstiņi, sveicieni, smiekli un rotaļas ar tēvu ir gluži citādas nekā ar māti.

Audzināšanas metodes tēviem un mātēm bieži atšķiras. Viņi dod bērnam atšķirīgus skatījumus uz dzīvi, iemācot dažādas iemaņas. Abi māca bērnu un rūpējas par to. Katram vecākam vajadzīgs laiks, lai izmēģinātu šīs jaunās iemaņas.

Jaunajai lomai tēvi var gatavoties, ne tikai apmeklējot topošo vecāku skolu un lasot tematisko literatūru, bet arī atbildot uz šādiem jautājumiem:

* Kā tu spēlējies ar bērnu vai nomierini viņu vēl mātes klēpī? Kā bērns reaģē? Vai tev ir viņam īpaša dziesmiņa?

 

* Cik ļoti tu gribi iesaistīties fiziskās rūpēs par bērnu? Kādus audzināšanas uzdevumus tu gribi uzņemties? Kad tos veiksi?

 

* Ko tu gribētu pārmantot no sava tēva? Ko gribētu darīt citādāk?

 

* Vai esi mainījis savu izskatu? Kāds ir tavs priekšstats par labu tēvu? Vai bērnam būs tavs vārds, vai viņš valkās tavas drēbes, spēlēsies ar tavām vecajām rotaļlietām? Vai gribēsi sākt visu no jauna?


 

Kategorija: Grūtniecība | Pievienoja: aviciite (23.09.2014)
Skatījumu skaits: 2176 | Reitings: 0.0/0