Galvenā lapa » Grūtniecība » Grūtniecība Pievienot jaunu ierakstu

Svars pirms un pēc grūtniecības

 Sievietei stāvoklī jāēd par diviem, jādzer trekns piens- ierastas frāzes, ko dzirdam, kad esam stāvoklī. Vienu vārdu sakot jāēd DAUDZ!

 

Kāds Lielbritānijas veselības centrs nācis klajā ar saviem uzskatiem par grūtnieču uzturu un ēšanas paradumiem, izstrādājot vadlīnijas. Šī institūta eksperts apgalvo, ka pēdējos grūtniecības mēnešos ir jāuzņem tikai par 200 kalorijām vairāk.

 

 Šāda sabiedrības nostāja, ka grūtniecei jāēd par diviem utt. arī rada bažas par to, kā pēc bērniņa piedzimšanas viņa atgūs savu svaru. Sekošana mītiem vairs nav vajadzīga, nozīme jāpievērš ārstu konsultācijām.

 

Piemēram, sievieti, kura mēģina palikt stāvoklī un viņai ir palielināts svars, konsultantiem- ģimenes ārstiem, vecmātēm, būtu jāinformē par paaugstinātu svara risku gan sievietei pēc dzemdībām, gan bērniņam. Tieši tāpēc būtu jāsniedz padomi kā svaru zaudēt jau pirms grūtniecības iestāšanās.

 

Sievietēm ar lieko svaru būtu jāuzsāk diēta un fiziskās aktivitātes pirms rodas doma par bērniņa ieņemšanu, jo svara zaudēšana grūtniecības laikā nav pat apspriežama, protams, izņēmums ir reizes, kad ārsts nozīmē speciālu diētu māmiņai.

 

 Svara atgūšana pēc grūtniecības

 

 Veselības institūts izstrādājis arī vadlīnijas, kā atgūt svaru pēc bērniņa piedzimšanas. Protams, sievietēm pēc bērniņa piedzimšanas ir jācenšas tikt vaļā no liekā svara, bet jāatceras, ka svara zaudēšana aizņems zināmu laiku, lai gan dažās slavenības tiecas zaudēt svaru jau pirmajās nedēļās pēc bērniņa dzimšanas.

 

Turklāt, eksperti norāda, ka fiziskas aktivitātes un veselīgs uzturs, nekaitē un neietekmē māmiņas piena daudzumu. Viņi izsaka nožēlu, ka mūsdienās sabiedrībā izskan divējādi un pat konfliktējoši viedokļi par to, kas ir labas diētas un, kuras nav ieteicamas.

 

Ekspertu mērķis ir panākt, ka sievietes saņem konsultācijas un atbalstu visos savos dzīves posmos- pirms, pēc un grūtniecības laikā, lai panāktu pēc iespējas labāku rezultātu un gan bērns, gan mamma fiziski justos labi.

 

 

 

 

 

 

Kategorija: Grūtniecība | Pievienoja: AIRITA (18.03.2010)
Skatījumu skaits: 3537 | Atslēgvārdi: grutnieciba, sievietem | Reitings: 5.0/1