Galvenā lapa » Grūtniecība » Grūtniecība Pievienot jaunu ierakstu

Stress kaitē zīdaiņa smadzenēm


Bērniem, kuru mātes bija spriedzes nomāktas grūtniecības laikā, ir lielāks risks sirgt ar garīgām un fiziskām slimībām, piemēram, tādām kā hiperaktivitāti un uzmanības deficīta sindromu, raksta Guardian.

Lielbritānijas pētījumā, ko veikusi profesore Vivette Glover no Imperiālās Londonas Koledžas, atklāja, ka stress, ko izraisījis partnera skandāls vai vardarbība, ir īpaši postošs. Eksperti vaino augsto stresa hormona kortizola līmeni, kas šķērso placentu. Profesore Glovere pierādīja, ka kaitējumus rada augstais kartizola līmenis augļūdenī, kas apskalo mazuli. Bērniem, kuriem ir atklāts augsts kortizola līmenis attīstības laikā, pusotra gada vecumā ir zemāks intelektuālās attīstības koeficients. Viņa pastāstīja, ka šie mazuļi biežāk ir nemierīgi un bailīgi.

"Mums vajadzētu pārbaudīt grūtnieču stresa līmeni un iejaukties, ja tas ir palielināts. Tas ietekmē lielas sabiedrības daļas veselību. Aptuveni miljonam bērnu Lielbritānijā ir neiroattīstības traucējumi – hiperaktivitāte, uzmanības deficīta trūkums, trauksme un citi. Aptuveni 15% var būt saistīti ar pirmdzemdību stresu. Ja mēs spētu samazināt stresu grūtniecēm, tad varētu paredzēt veselības stāvokli 150 000 bērnu,” klāsta profesore Glovere.

Kategorija: Grūtniecība | Pievienoja: aviciite (23.07.2010)
Skatījumu skaits: 5080 | Atslēgvārdi: stress, grutnieciba | Reitings: 4.0/1