Galvenā lapa » Grūtniecība » Grūtniecība Pievienot jaunu ierakstu

Ideālais svara pieaugums grūtniecības laikā

 

Svara pieaugumu grūtniecības laikā vajadzētu regulēt tam, kāds ir bijis Tavs svars pirms grūtniecības. Uzzini, kāds ir ideālais svara pieaugums grūtniecības laikā!

 

Cik daudz grūtniecības laikā vajadzētu pieņemties svarā?

 

  Tas ir atkarīgs no tā, kāds bija Tavs svars pirms ieņēmi bērniņu un tas, cik Tavs svars bija atbilstošs ķermeņa garumam. Ķermeņa masas indekss jeb ĶMI tiek noteikts dalot ķermeņa svaru kilogramos ar garuma kvadrātu.

 

Tas, cik daudz vajadzētu pieņemties svarā grūtniecības laikā, atkarīgs no tā, kāds bija ĶMI pirms grūtniecības. Ja pirms grūtniecības iestāšanās ir bijis normāls svars (no 18,5 līdz 24,9), optimālais svara pieaugums grūtniecības laikā ir 12–15 kg. Ja pirms grūtniecības ir bijis pārāk mazs svars (zem 18,5), optimālais svara pieaugums ir 16–18 kg.

Savukārt sievietēm, kurām pirms grūtniecības bijusi ievērojami liekā ķermeņa masa (no 25 līdz 29,9) , nevajadzētu pieņemties vairāk par astoņiem kilogramiem.

 

Ja tiek gaidīti divi bērniņi, normāli ir svaram pieaugt pat par 16–20 kg un vairāk.

 

Papildu svaru vidēji rada mazulis (ap 3,5 kg), dzemdes muskuļi (ap vienu kg), placenta (ap 0,5 kg), augļa ūdens (ap vienu kg), tauku slānis (ap trim četriem kg), kas vajadzīgs, barojot bērnu ar krūti, kā arī papildu šķidrums organismā, paaugstināts asiņu tilpums un palielinātas krūtis.

Kategorija: Grūtniecība | Pievienoja: AIRITA (17.03.2010)
Skatījumu skaits: 6703 | Atslēgvārdi: grutnieciba, sievietem, sievietēm | Reitings: 2.5/4