Galvenā lapa » Grūtniecība » Grūtniecība Pievienot jaunu ierakstu

Grūtniecības testi mājas apstākļos

  

Vai Tu esi stāvoklī? Pirms dodies uz veikalu vai aptieku iegādāties grūtniecības testu, izlasi, kā tie strādā un uzzini, kāds būtu labākais laiks to darīt.

Kā tie strādā?

Grūtniecības testi veikšanai māmiņai nosaka hCG jeb cilvēka horiono gonadotropīnu (human chorionic gonadothropin), grūtniecības hormonu, ko ražo placenta. Visi testi pēc būtības strādā vienādi, tāpēc nav nepieciešamības izdot vairāk naudas par konkrētu marku.

Kāds ir labākais veids, lai veiktu testu?

Reklāmas var mēģināt Tevi pārliecināt, ka testu var veikt jau 5 dienas pirms gaidāmajām menstruācijām, tomēr reklāmas nepasaka, ka daudzām sievietēm šajā laikā vēl nav izstrādājies pietiekams hCG daudzums, lai noteiktu agrīnu grūtniecību, tāpēc labākais laiks, lai veiktu testu ir 2 nedēļas pēc bērniņa ieņemšanas, kad būs pietiekams hCG daudzums, lai parādītu pozitīvu grūtniecības rezultātu. Tāpēc tā vietā, lai veiktu neskaitāmus testus, pārbaudot, vai esi stāvoklī, labāk nogaidi līdz dienai, kad vajadzētu sākties mēnešreizēm. Ja tās nesākas, tad gan joz uz aptieku pēc testa!
 

Kā veikt testu?

Vispirms pārliecinies, ka testam nav beidzies derīguma termiņš. Rīta urīns ir viskoncentrētākais, tāpēc tas ir labākais laiks testa veikšanai. Pēc tam izlasi rūpīgi testa instrukciju un izpildi norādījumus, čurājot uz testa vai iemērcot strēmelīti urīnā. Tad atliek vien gaidīt rezultātus. Daži testi parādīs vienu/ divas strīpiņas; plus/ mīnuss zīmi, vai arī „jā”/ „nē”.
 

Vai labāk testu veikt ārsta kabinetā?
 

Vispār tests, ko veiktu ārsta kabinetā ir tāds pats, tomēr pie ārsta iespējams veikts arī daudz precīzāku asins testu, kas pateiks pavisam droši, vai esi stāvoklī vai neesi, jo urīna tests var arī kļūdīties.
 

Vai iespējams kļūdains rezultāts?
 

Ja tests ir pozitīvs, tad 99%, ka esi stāvoklī. Kļūdains rezultāts pozitīva testa gadījumā ir liels, liels izņēmums, tomēr reizēm mēdz gadīties, ka ir kļūdains rezultāts negatīva testa rezultātā. Ja šādā gadījumā mēnešreizes joprojām nesākas, veic atkārtotu testu pēc 1 vai 2 dienām. Iespējams, ka hCG līmenis bija pārāk zems noteikšanai. Ja grūtniecības testā redzi blāvu strīpiņu, tad visticamāk, ka esi stāvoklī. Pagaidi pāris dienas un dodies pie ārsta veikt asins testu.
 

Ja esmu stāvoklī, ko darīt tālāk?


Apsveicam, māmiņ! Kad esi dalījusies patīkamajos jaunumos ar savu partneri, nozīmē tikšanos pie sava ārsta un lai skaists gaidību laiks!

 

Mamiņu klubs

Kategorija: Grūtniecība | Pievienoja: AIRITA (26.02.2010)
Skatījumu skaits: 8688 | Atslēgvārdi: grutnieciba, sievietem | Reitings: 3.0/2