Galvenā lapa » Grūtniecība » Grūtniecība Pievienot jaunu ierakstu

Otrais bērns
 
Daudzas māmiņas drīz pēc pirmā bērniņa izšķiras par labu vēl vienam mazulim. Iemesli, kādēļ tas notiek, ir visdažādākie – dažkārt ir pievīlusi izsargāšanās, dažas māmiņas vēlas ātri nodrošināt pirmdzimto ar rotaļu biedru, kas laižot pasaulē bērnus ar mazu gadu starpību ir diezgan reāli, jo mazuļiem ir vienādas intereses, bet pārsvarā sievietes izvēlas apzināti papildināt savu ģimeni drīz pēc pirmā mazulīša piedzimšanas ar vēl vienu ķiparu, jo vienkārši tā gribās!
 

Protams, nevar noliegt, ka ir māmiņas, kuras ir nolēmušas laist pasaulē, teiksim, divus bērniņus ar mazu gadu starpību, un tad veltīt sevi visu atkal karjerai, vai arī bioloģiskais pulkstenis ir tik neatlaidīgs, ka māmiņa pakļaujas tā gribai. Gadījumi ir visādi, tomēr skaidrs ir tas, ka ar mazu bebīti uz rokas, un otru puncī viegli nav.

 

Jāņem vērā, ka grūtniecības, kas seko viena pēc otras, ķermenim ir zināma slodze, jo tas vēl nav atpūties no pirmā bērniņa, tieši tādēļ gaidot mazuļus ar mazu gadu starpību grūtniecei ir ieteicams lietot grūtnieču vitamīnus, vēlākā periodā grūtniecības jostu, lai balstītu muguru un daudz vairāk sevi pasaudzētu. Māmiņai vajadzētu mēģināt atrast laiku pa laikam arī mirklīšus sev un bērniņam puncī – atgulties, atpūsties, piemēram, ķert katru mirkli, kad guļ pirmais bērniņš. Māmiņai vienkārši jāliekas blakus mazajam „uz auss”, un netīrie trauki un grīdas pagaidīs! Tieši miegs ir ļoti būtisks, lai grūtniecei neveidotos preeklampsijas, tūskas un citas problēmas!

 

 

Ikdiena ar vairākiem maziem bērniem ir apgrūtinoša, vienalga, vai viens skraida apkārt un otrs ir puncī, vai arī mājās ir divi mazuļi. Ja māmiņa jūt, ka spēki sāk zust, nevajadzētu tēlot varoni, bet gan lūgt palīdzību!

 

Ne vienmēr sanāk tā, kā plānots

 

Vissvarīgāk pirms grūtniecības iestāšanās ir saprast, ka ideālais un vēlamais var pat ļoti stipri atšķirties no realitātes. Protams, ģimenes lēmums audzināt divus mazus bērnus ir izaicinājums, jo ne vienmēr dienas būs pilnas prieka, pozitīvu emociju un smieklu. Saplānot ikdienu pirmajā gadā ar diviem ļoti maziem bērniem nav medusmaize. Vēlākos gados jau brāļu un māsu starpā, kuriem ir neliela gadu starpība, rodas nevis vēlme jauki spēlēties, bet gan plēsties un kašķēties, jo ko vajag vienam, noteikti uzreiz vajadzēs arī otram. Šāda konkurence ir novērojama īpaši divu brāļu starpā, jo abi mazuļi vienmēr cenšas viens otru pārspēt. Protams, vislabākā kombinācija ir  meitene-puika, tomēr nav jau veikals, vecāki izvēlēties nākamā bērniņa dzimumu nevar.

 

Negatīvā attieksme no sabiedrības

 

Lielākā problēma, kas skar māmiņas, kuras gaida mazuļus ar mazu gadu starpību ir sabiedrība, jo ik pa mirklim atrodas kāds „gudrinieks”, kurš mēģina iestāstīt – „Vai tad jums nav cits hobijs?”, „Vai esat kaut ko dzirdējuši par izsargāšanos?”

 

Šādi nesmalkjūtīgi līdzcilvēku izteikumi ir aizskaroši un samazina māmiņai prieku par gaidāmo mazuli, kurš pārsvarā gadījumu tomēr ir plānots un gribēts.

 

Lai atvairītu nelabvēļus, vienkārši jābūt pārliecinātiem par savu izvēlēto ģimenes modeli, un apņēmīgi jādodas uz nosprausto mērķi.

 

Māmiņu Klubs lūdza ar ginekoloģi Daci Matuli pastāstīt, kā jūtas māmiņa, kad pavisam drīz piesakās vēl viens mazulis.

 

Es domāju, ka šajā situācijā nevajadzētu notikušo uztvert dramatiski, jo bērnu rašanās ir tik ļoti dabīgs process, un bieži vien tas notiek, kad māte samazina krūts barošanu, samazinās piena daudzums, un ir situācijas -  turpinās krūts barošana, nav bijušas menstruācijas, notiek spontāna ovulācija un ir iespējama apaugļošanās arī bez menstruācijām.

 

 

Mēs noteikti nevaram teikt, ka ja grūtniecība seko viena otrai, tad tā ir nevēlama, Tā ir jāuzņem kā ļoti negaidīta dāvana, kā pārsteigums un jāraugās kā atkal uz jaunu grūtniecības ciklu, uz jaunu sākumu tikpat cerīgi, kā bija ar iepriekšējo bērniņu.

 

Protams, pirmais bērniņš var justies nedaudz apdalīts...

 

-    Ir loģiski, ka bebītis gaida, ka māte veltīs savus spēku, pieniņu kaut pirmo dzīves gadu tikai viņam, bet, ja tā nenotiek, tad tam ir jāpieiet pozitīvi. Protams, ka šādā brīdī ir arī ļoti grūti atņemt mazulīti no krūts, varbūt tad var tikai samazināt barošanu, un noteikti mātei ir jāēd pilnvērtīgs uzturs, protams, skatoties, vai bērniņam nav kādas alerģijas no tā, ko mamma ēd. Noteikti papildus ir jāuzņem kalciju, tas ir visvairāk sieros, biezpienā. Ja māmiņai ir svara problēmas, jādomā par uzturu, kas satur proteīnus un nepiesātinātās taukskābes.

 

Kad „nē” ātrai nākamajai grūtniecībai?

 

- Mēs ļoti rekomendējam, lai pāris divus gadus neieplāno jaunu grūtniecību pēc ķeizargrieziena operācijas, jo ir svarīgi, lai  rēta un dzemde būtu pilnībā sadzijusi. Ja tomēr tā notiek, tad mammai ir pastiprināta novērošana, regulāras USG , un citi izmeklējumi.

 

Kā ar vecākā bēbja cilāšanu? Vai tas nenodara pāri bebukam puncī?

 

- Bērna celšana ir pēc pašas izjūtas, mazulītis jau ir maziņš, augstākais 11-12 kg . Sievietei ir vienkārši jāieklausās savā vēderā, savā mugurā. Ja viņai pēc nepārtrauktas nēsāšanas uz rokām nav laba, tad var apsēsties ar mazuli un šūpoties uz bumbas.

 

Kad Jums pieteicās nākamais bērniņš rakstiet komentāros vai padalieties forumā?!

Kategorija: Grūtniecība | Pievienoja: AIRITA (08.03.2010) | Autors: AIRITA E
Skatījumu skaits: 3637 | Komentāri: 1 | Reitings: 4.0/1