Galvenie » Faili » Tīnis [ Pievienot jaunu ierakstu ]

Tīnis un nauda
13.02.2010, 11:42:21

Ja jūs jau no mazotnes savam bērnam esat mācījuši, kā apieties ar naudu un par naudas vērtību (skat. rakstu „Bērns un nauda”), tad tieši pusaudža vecums ir laiks, kad Jums ir jāsāk mācīt viņam pašam pelnīt savu naudu, un pamazām kļūt neatkarīgiem no Jūsu ienākumiem.

Ļoti svarīgi ir iemācīt psaudzim plānot savus ienākumus. Neskatoties uz to, kāda nākotnē būs viņa alga - liela vai maza. Sākot no 16-17 gadu vecuma pusaudžiem ir jāļauj pašiem pieņemt financiālus lēmumus. Jūs viņam varat uzticēt konkrētu summu mēnesī, kas ir domāta drēbēm, higiēnas precēm, kā arī citām personīgajām vajadzībām. Palīdziet viņam plānot – bet ļaujiet arī kļūdīties – kā procesā pusaudzis iemācās daudzas vērtīgas lietas. Piemēram, ja viņš ir iztērējis drēbēm paredzēto 6 mēnešu budžetu vienā mēnesī, nākamos 5 mēnešu viņam nāksies atteikties no lietām ko ļoti vēlēsies. Jā jūs iemācīsiet bērnam sabalancēt budžetu un vajadzības, tas viņam noderēs visu turpmāko dzīvi!

Būtu labi, ja pusaudzim būtu savs konts un karte – tā viņs pats iemācīsies ar to apieties! Iepērkoties kopā ar pusaudzi, māciet viņam kā un kur var iegādāties izdevīgākas preces par izdevīgāku cenu? Pastāstiet viņam - kas ir izdevīga vai neizdevīga cena veikalā.

Lai Jums izdodas Jūsu pusaudzim atstāt uz dzīvi noderīgus ieradumus!

 

Kategorija: Tīnis | Pievienoja: AIRITA | Atslēgvārdi: nauda, tinis
Skatījumu skaits: 1036 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 0.0/0