Galvenie » Faili » Tīnis [ Pievienot jaunu ierakstu ]

Tīnis grib caurumoties!
18.02.2008, 16:40:01
 
 
Kādreiz liela atļaušanās pusaugu meitenei bija izdurt caurumiņus ausu ļipiņās, pašlaik tīņi tos dur visur, kur vien var. Un, ja viens ir izdūris nabā, tad arī otram vajag! Vecāku nostāja ir dažāda – daži nāk līdzi bērnam uz salonu, citi savukārt ne dzirdēt par to nevēlas un piedraud ar dažādām soda sankcijām.

Taču pīrsingu vajag – un caurumi tiek durti mājās, pie draugiem un pat skolas tualetēs. Nereti šāda «pašduršanās» beidzas visai bēdīgi – pat ar drenāžas ievietošanu (kad sastrutojums ir ļoti liels), ādas atmiršanu, rētām, asiņošanu; nerunājot par iekaisumiem, sāpēm un iespējamu slimību pārnēsāšanu gadījumos, kad ar vienu nesterilu adatu «caurumota» tiek pusklase.

 

Pašlaik topā ir mēles caurduršana, turklāt viens caurums – arī tas jau vairs nav nekas. «Vienai meitenei bija gara mēle, ielika trīs pīrsingus,» stāsta «Tattoo» salona meistare Jevgeņija Putiļina. Vēl topā ir pīrsings lūpā un uzacīs, kā arī tā saucamie tuneļi – caurumi, kuru diametrs ir, sākot no 2 mm. Meistari mēdz prasīt – vai vecāki atļauj, vai varam viņiem piezvanīt? Tomēr noteikumu, kas aizliegtu tīņiem bez vecāku atļaujas veikt pīrsingu, nav. Arī pēc izskata, vismaz meitenēm, vecumu grūti noteikt. «Reiz mamma atveda desmitgadīgo meitu, kura ļoti gribēja pīrsingu nabā. Mamma skatījās, skatījās un teica – ai, izduriet man arī tādu!» smejoties atceras Jevgeņija. Ja tīnim ir šāda mamma bez aizspriedumiem, tad nav nekādu problēmu.

 

Strikts aizliegums situāciju pasliktinās

Aizliegums radīs tikai spītību – vai nu pusaudzim būs vēl viens iemesls gremzties «tie senči neko nejēdz un mani nekad nesaprot», vai arī viņš pats kaut kur un kaut kā tomēr izdurs caurumu. Jevgeņija stāsta, ka bijis gadījums – atnāk puisis un meitene, apmēram 17, 18 gadu veci, abi vienos pīrsingos, un lielās: viņi durot caurumus arī visiem draugiem. «Prasu – kā tad jūs to darāt? Nu, viena nagliņa ir mums abiem, otra – visiem draugiem.«

 

Tīņa laiks nu ir tāds periods, kad nevienam nav viegli – ne pašam pusaudzim, ne viņa vecākiem un audzinātājiem. Taču tas pāriet, un no spuraina tīņa galu galā izšķiļas saprātīga, interesanta personība. Ja bērns jums prasa: mamm, vai drīkstu izdurt uzacī caurumu, tas taču ir jauki! - tātad jums ir normālas attiecības, jo pusaudzim nav bailes vai kauns šādu jautājumu uzdot. Vislabākais, protams, šādas lietas izrunāt – vai patiesi bērns to vēlas, nevis māžojas pakaļ draudzenei vai draugam.

 

Jāizstāsta, ka izdurtais caurums vismaz sākumā rūpīgi jākopj. Varbūt ieteikt pagaidīt līdz Ziemassvētkiem, dzimšanas dienai (jo tas prasa arī naudas līdzekļus). Tad pīrsingu var saņemt arī kā dāvanu. Iespējams, līdz tam laikam arī lielā kāre būs jau pārgājusi...

 

Caurdurties – tikai pie meistara!

 

Ja vecākiem nav iebildumu pret ekstrēmo ideju, tad noteikti jāpiekodina iet uz speciālo salonu. Jāatgādina, ka skaistumkopšanas salonos un frizētavās ar tā saucamo pistoli drīkst caurdurt tikai ausu ļipiņas – šī ierīce ar lielu spiedienu «iešauj» salīdzinoši neasu auskaru. Ja to dara vietā, kur ir skrimslis, rodas plaisas, un tas var draudēt pat ar auss daļas atmiršanu. Savukārt tetovēšanas salonu meistariem ir īpašas, ļoti asas adatas. Sāpīgākajās vietās tiek lietota vietējā anestēzija.

 

Dzīšanas laiks katram ir ļoti individuāls. Bijis gadījums, kad divas meitenes izdūrušas mēlē caurumu. Kad pēc nedēļas atnākušas saīsināt pīrsingu (no sākuma tiek ielikts garāks stienītis, jo jārēķinās ar tūsku), vienai meitenei mēle pampa un sāpēja. Otrai toties vispār nav bijušas nekādas sūdzības.

 

Ausī caurumiņš parasti apdzīst visātrāk. Paldies dievam, intīmajās vietās tīņi pīrsingus nevēloties. Meitenes gan dažkārt grib riņķīti krūšu galiņā. Izdurtajos caurumos meistars ievieto speciāla materiāla kareklīšus vai stienīšus – no zelta, labas proves sudraba (tas gan ne visiem der), platīna vai ķirurģiskā tērauda.

 

Pēc gadiem, protams, var pienākt brīdis, kad pīrsingu vairs negribas. Vai caurumiņš aizaugs, tas atkarīgs no katra organisma īpatnībām. Ja rēta traucē, to iespējams likvidēt ar mūsdienīgām medicīniskām metodēm.

 

***

 

Ieteikumi

 

Pīrsings noteikti jāveic speciālās vietās (parasti tie ir tetovēšanas saloni).

 

Izdurtais caurums ir pareizi jākopj. To nedrīkst katru dienu tīrīt ar ūdeņraža pārskābi! Tā ir tipiska kļūda, kuras rezultātā caurums nedzīst, jo pārskābe «noēd» tikko augt sākušo jauno ādiņu. Ieteicamie līdzekļi: kliņģerīšu tinktūra, bepantēna ziede. Nabai – ūdens, sāls un joda šķīdums. Katrā konkrētā gadījumā meistars dos padomu.

 

Tikko izdurtos caurumus nedrīkst bakstīt, aiztikt ar netīrām rokām.

 

Ja rodas jautājumi, aizdomas par infekciju utt., noteikti var doties pie tā paša meistara pēc padoma.

 

Kad caurums sadzijis, tajā, ja vien organisms pieņem, var likt arī cita materiāla kareklīšus. Sākumā drīkst ievietot tikai zeltu, titānu, platīnu, ķirurģisko tēraudu u.c.

 

Caurduršana salonos vidēji maksā no 5 līdz 20 latiem. Kareklīšus vai stienīšus klients var izvēlēties pats.

 

Pīrsinga meistariem parasti ir zināmi arī juvelieri, pie kuriem var pasūtīt rotu pēc savas gaumes.


 

Kategorija: Tīnis | Pievienoja: AIRITA | Atslēgvārdi: pirsingi, tinis
Skatījumu skaits: 1268 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 0.0/0