Galvenie » Faili » Bēbītis [ Pievienot jaunu ierakstu ]

Bēbīšu barošana ar krūti
16.03.2010, 11:34:48

Krūtis ir jāpieradina pie slodzes jau iepriekš, kamēr vēl esat stāvoklī. Ja Jums ir iespiesti krūšu gali, tad obligāti uzprasiet savam ārstam, kā šo defektu var mazināt. Visos pārējos gadījumos divreiz dienā pēc dušas kārtīgi jāizrīvē krūtis un it īpaši galiņus ar kādu biezāku un raupjāku materiālu. Pēc tam iesmērējiet krūtīs barojošu krēmu. Krūšu galus jāpārstāj masēt apmēram 2 mēnešus pirms plānotām dzemdībām, jo to stimulācija var izraisīt priekšlaicīgas dzemdības.

 

Apmēram 3-5 dienas pēc dzemdībām notiek strauja piena pieplūde un krūtis paliek smagas un sāpīgas. Šis ir ļoti svarīgs moments - ja laikus nenovērst šīs sajūtas, var sākties iekaisuma procesi krūtīs. Šajās dienās vēlams samazināt līdz minimumam dzeramo. Bērnu barojiet cik bieži vien ir iespējams. Siltas vanniņas vai kompreses var atvieglot pilnuma sajūtu krūtīs, kā arī vieglāk būs atslaucīt pienu. Varat arī uzlikt kompresi no svaigām kāpostu lapām. Šāds pietūkums parasti pāriet nedēļas laikā, kad nostabilizējas zīdīšanas režīms. Smagākos gadījumos ārsts var izrakstīt antibiotikas. Obligāti tādos gadījumos pieprasiet zāles Jūsu bērnam, kas ir paredzētas zarnu floras uzturēšanai.

 

Dažreiz bērnam ir grūti paņemt mutē visu krūts areolu, tad viņš zīž tikai pašu krūtsgalu. Krūtsgals var iekaist, ieplaisāt, var pat parādīties asinis. Jūs varat atvieglot bērnam visas areolas saņemšanu mutē, atslaucot nedaudz piena pirms barošanas. Bet neatslauciet pārāk daudz, jo tas pastiprina piena rašanos. Neļaujiet bērnam ēst no slimās krūtis 24 stundas. Krūtsgalus var smērēt ar smilšērkšķu eļļu, A un E vitamīniem eļļā, ja ir stipri saplaisājuši galiņi, tad var izmantot Pantenolu (kas ir domāts apdegumu ārstēšanai). Pirms barošanas krūtis rūpīgi jānomazgā, bet neizmantojiet ziepes, jo tās vēl susina ādu. Pēc barošanas ļoti labi ir krūtsgalus sasmērēt ar pāris pilēm sava piena. Starp barošanām turiet krūtis sausas, izmantojiet speciālus ieliktnīšus krūšturī. Pec iespējas vairāk ļaujiet krūtīm baudīt "gaisa vannas". Pirmajās pāris nedēļās, kamēr krūšugali vēl nav pieraduši pie jaunās slodzes, neturiet bērnu pie vienas krūtis ilgāk par 10 minūtēm, jo ilgāk Jūsu krūtis neizturēs. Lielāko devu bērns izzīž pirmajās 5-7 minūtēs, tā kā varat mierīgi likt pie otras krūts.

 

Labāk nedodiet bērnam pudelīti vismaz pirmos divus mēnešus. Bērni ļoti ātri saprot, ka no pudeles pienu ir izzīst stipri vienkāršāk un var atteikties no krūts. Pat ūdeni dodiet (ja vispār tas ir vajadzīgs) tikai ar mazās karotītes palīdzību. Tas pats attiecas arī uz nakts barošanām (dažas mātes noslauc pienu vakarā un naktī bērnam kāds cits dod bērnam pudelīti, dodot mātei atpūsties). Tikai ar karotīti. Pirmajās pāris nedēļās, kamēr vēl nav noregulējies barošanas režīms, vispār nav vēļams to darīt, savādāk no rīta krūtis būs pārpilnītas, cietas. Tādēļ labāk naktī dot krūti.

 

Barošanas laikā ir vairāki momenti, kad piena var palikt mazāk. Ja piena daudzums samazinās pirmajā mēnesī, tad visdrīzāk tas ir saistīts ar pārgurumu, satraukumiem, kā arī vēl nenoregulētu barošanu.

  • Vecs, bet ļoti labs ieteikums - gulēt tad, kad guļ Jūsu mazulis. Pirmajos mēnešos tas ir ļoti svarīgi.
  • Nekādas diētas šajā laikā! Lieko svaru paspēsiet nomest pēc tam.
  • Nēsājiet biežāk bērnu rokās pie krūts - tas stimulē piena rašanos.
  • Dažreiz problēmas ir pašā bērnā - viņš ir pārāk vārgs, lai zīstu. Tādos gadījumos bērns zīž tikai kādas 5 minūtes, tad aizmieg. Barojiet viņu biežāk, pēc laika viņš būs jau spējīgs izzīst pietiekoši daudz piena, lai neprasītu ēst ik pēc stundas.

Ja piena daudzums samazinās apmēram pēc 2 mēnešiem pēc dzemdībām, tad viss drīzāk tas ir saistīts ar hormonālām izmaiņām. Mēnešreizes var arī nesākties, bet hormonu līmenis tomēr mainās. Ilgst apmēram nedēļu. Barojiet katrā ēdienreizē ar abām krūtīm. Šādi periodi var atkārtoties katru mēnesi.

 

Galvenais ir neuztraukties. Nesalīdziniet savu pienu ar citas sievietes pienu. "Treknums" nav galvenais. Jūsu bērnam ir nepieciešams tieši Jūsu piens, kas ir tieši viņam piemērots. Vairums sieviešu nebaro ar krūti tieši tāpēc, ka iedomājās, ka bērnam nepietiek piena. Bet Jūs vienkāršī padomājiet, cik tam bērniņam ir mazs kunģītis. Pirmajās dienās viņam vajag tikai pilienus katrā ēdienreizē.

 

Piena daudzums nav arī atkarīgs no krūšu lieluma, jo lielums ir atkarīgs tikai no tauku daudzuma krūtīs. Kāds tam varētu būt sakars ar piena daudzumu? Pareizi, nekāds. Vispār jāatzīmē ka jaunās māmiņas problēmas biežāk izdomā. Savam bērnam Jūs esat vislabākā māmiņa un vislabākais ēdamais :) Ja rodas problēmas ar barošanu, labāk parunājieties ar citām māmiņām, neviss krītiet izmisumā un pārstājiet barot.

 

Lai veicas!

Kategorija: Bēbītis | Pievienoja: AIRITA
Skatījumu skaits: 2802 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 0.0/0